Fotowoltaika – nowy wyznacznik

Fotowoltaika – nowy wyznacznik

Bum na instalacja fotowoltaiczna obserwujemy już od kilku lat, po części jest to duża zasługa programu „Mój Prąd”, który zmotywował wielu niezdecydowanych do wykonania zakupu i skorzystania z dotacji w wysokości 5000 PLN, która jest bezzwrotna. Dużą pomocą jest również możliwość odliczenia od podatku 17 procent inwestycji ze względu na ulgę termomodernizacyjną rozliczaną na koniec roku podatkowego. To sprawiło, że na rynku powstał duży popyt na usługi z tym związane, a gdzie popyt tam i podaż, która z kolei spowodowała otworzenie wielu firm zajmujących się instalacja fotowoltaiczną na rynku. Przy dużej ilości firm oferujących swoje usługi z zakresu instalacji fotowoltaicznych trzeba zachować czujność i nie dać namówić się pochopnie na zakup. Sprawdź fotowoltaika wyszków

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy fotowoltaicznej.

Jest kilka aspektów jakie warto brać pod uwagę przy wyborze firmy instalacyjnej panele fotowoltaiczne na dachu, ciężko również wybrać najważniejszy, dlatego niech to będzie składowa wszystkich tych rzeczy, która pozwoli nam wybrać zaufanego dostawcę. Najważniejsze to gwarancja i serwis , warto wybrać firmę, która oferuje długą gwarancje na swoje prace oraz zapewnia pomoc przy gwarancji sprzętu. Często ten sprzęt jest zamawiany z zagranicy przez co jego reklamacja może być utrudniona. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to jak długo firma jest na rynku. Przy wyborze najtańszej firmy możemy się spodziewać, że za kilak lat gdy bum fotowoltaiczny się skończy przestaną oni działać na rynku i przeniosą się na inną gałąź biznesu, co za tym idzie nasze próby kontaktu z firma instalującą panele fotowoltaiczne skończy się na braku sygnału w telefonie. Warto też zwrócić uwagę na sprzęt przedstawiony w ofercie. Musi być to sprzęt co najmniej ze średniej półki, gdyż instalacja powinna nam wytrzymać jak najdłużej i przetrwać co najmniej 20 lat aby wygenerować poważne oszczędności z tytułu braku opłat za prąd.

Montaż instalacji fotowoltaicznej

Ważnym elementem samej instalacji jest montaż, wiele firm polega na zewnętrznych wykonawcach przez co ich odpowiedzialność za instalacje fotowoltaiczna oraz wykonanie może pozostawić wiele do życzenia. Dlatego podczas rozmowy z doradcą handlowy dopytaj czy posiadają własne ekipy czy działają na podwykonawcach. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + eight =