Czy warto wykonać zabezpieczenie ceramiczne auta?

Gdy kupimy nowe auto i odbierzemy je prosto z salonu, lakier wygląda olśniewająco. Barwa jest głęboka, połysk bardzo intensywny. Pojazd taki zdecydowanie robi wrażenie. Niestety warunki atmosferyczne oraz drogowe potrafią już w ciągu kilku lat doprowadzić do znacznego zmatowienia oraz utraty barwy przez lakier. Dlatego też bardzo mocno zaleca się, by tuż po zakupie wykonać zabezpieczenie ceramiczne samochodu warszawa. Sprawdzamy na czym ono polega.

Jak chroni powłoka ceramiczna?

Zabezpieczenie lakieru polega na nałożeniu na niego bardzo cienkiej i niewidocznej powłoki. Po stwardnieniu jest ona wyjątkowo odporna na uszkodzenia mechaniczne. Potrafi ochronić lakier przed odpryskami, wynikającymi z uderzeń kamieni. Dobrej jakości powłoki są na tyle trwałe, że nawet parkując przy krzewach nie ma możliwości, by powłoka lakiernicza została porysowana poprzez ich gałązki. Zabezpieczenie ceramiczne auta to jednak nie tylko odporność na pewien wachlarz uszkodzeń. Przede wszystkim bowiem chodzi tutaj o ochronę przed promieniowaniem UV. To właśnie ono odpowiada za szybkie matowienie lakieru i utratę blasku przez nasz pojazd. Jeżeli więc auto nie jest garażowane, to zdecydowanie poleca się taką powłokę stosować. W ten sposób możemy mieć pewność, że auto będzie cieszyć oczy przez bardzo długie lata, a nie tylko przez pewien czas po zakupie.

Ochrona antykorozyjna

Powłoka ceramiczna nie tylko chroni przed niewielkimi zarysowaniami, uderzeniami kamieni w czasie jazdy, a także promieniami UV. Przede wszystkim zapobiega korozji, którą mogą spowodować trudne warunki drogowe w czasie zimy. W Polsce od lat drogi są bardzo intensywnie solone, co powoduje że problemy z korozją są znaczne. Ogniska rdzy mogą pojawiać się nawet na stosunkowo nowych autach, które mają zaledwie kilka lat. Zabezpieczenie ceramiczne auta chroni przed wystąpieniem takich okoliczności, głównie dzięki temu że niemożliwe stają się lokalne odpryski lakieru, spowodowane choćby uderzeniami kamieni. Odprysk taki często odsłania gołą blachę, która bardzo szybko zaczyna korodować. Dodatkowo powłoka powoduje swoiste odseparowanie powierzchni lakieru od otoczenia, czynniki zewnętrzne takie jak kwaśne deszcze czy błoto pośniegowe z solą drogową nie są w stanie wywrzeć bezpośredniego wpływu na powierzchnię karoserii. Jest to też istotne w przypadku częstego parkowania pod drzewami, z których może sączyć się żywica. Jej osiadanie na lakierze powoduje szybkie pojawianie się plam o odbarwień, ale nie wtedy gdy posiadamy powłokę ceramiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 14 =